شرایط ورود به مقطع دکتری در حوزه ویژه خواهران

حجت‌الاسلام محمد احمدی مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه پذیرش برای تحصیل در مقطع سطح چهار برای نخستین بار در حوزه‌های علمیه خواهران انجام می‌شود، اظهار داشت: در سال تحصیلی 93-94 شاهد نخستین دوره این مقطع در رشته فقه و اصول با گرایش فقه خانواده و رشته تفسیر و علوم قرآنی با گرایش تفسیر تطبیقی خواهیم بود.

حجت‌الاسلام محمد احمدی مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران ظرفیت پذیرش در این مقطع تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران را 50 نفر ذکر کرد و ادامه داد: مراحل پذیرش شامل آزمون کتبی و مصاحبه علمی – رفتاری می‌شود.

وی  زمان برگزاری آزمون ورودی این مقطع را ساعت نه صبح سی خردادماه دانست و گفت: تنها دارندگان مدرک تحصیلی سطح سه (کارشناسی ارشد) حوزه‌های علمیه خواهران مجاز به ثبت نام در این آزمون بودند.

حجت‌الاسلام محمد احمدی مدیر سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه زمان تحصیل در این مقطع حداقل هشت و حداکثر دوازده نیمسال تعیین شده است، تصریح کرد: دروس پایه و تخصصی به ارزش 60 واحد و رساله علمی به ارزش 20 واحد، عناوین کلی درسی مقطع سطح چهار را تشکیل می‌دهند. آزمون کتبی که از منابع تخصصی و زبان تخصصی به عمل می‌آید، 75 درصد و معدل مقطع سطح سه، 25 درصد امتیاز آزمون را تشکیل می‌دهند. فعالیت‌های علمی، پژوهشی و تربیتی داوطلبان شامل سابقه تدریس، تالیف کتاب، مقاله و … و مدیریت موفق اجرایی امور آموزشی،‌ پژوهشی و فرهنگی در مراکز حوزوی، دارای امتیاز در معرفی داوطلبان به مصاحبه است.

شرایط ورود به مقطع دکتری در حوزه ویژه خواهران

شرایط ورود به مقطع دکتری در حوزه ویژه خواهران

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید