شروع ثبت نام آزمون دکتری از ۵ آذر ماه – آزمون دکتری ۹۳ با کمترین تغییرات

جزییات ثبت نام آزمون دکتری 93

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تاریخ ثبت‌نام آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری سال ۱۳۹۳  گفت: آزمون دکتری ۹۳ با کمترین تغییرات برگزار میشود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ممکن است تغییرات آزمون دکتری ۹۳ در حد حذف و یا ایجاد گرایش در برخی از رشته‌ها باشد، خاطرنشان کرد

هیچ تغییری در وزن مصاحبه و آزمون اعمال نمی‌شود، چرا که داوطلبان خود را بر اساس ساختارقبلی آزمون دکتری آماده می‌کنند.

 

ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشوردر گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ثبت‌نام آزمون دکتری از پنجم تا ۱۱ آذرماه ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش  گفت: براساس برنامه پیش‌بینی شده آزمون دکتری، ۱۶ اسفند ماه ۹۲ در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار می‌شود.

ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور  با بیان اینکه آزمون دکتری سال ۹۳ تقریباً همانند سال گذشته و با کمترین تغییرات ممکن برگزار می‌شود، اظهار کرد:

در این دوره از آزمون در ضوابط و مواد امتحانی تغییری ایجاد نشده است.

 

جزییات ثبت نام آزمون دکتری 93

ریاست سازمان سنجش در گفتگو با ایسنا با اشاره به تغییرات آزمون دکتری ۹۴، گفت: در صورت ایجاد تغییر در آزمون دکتری سال ۹۴ مطمئنا تغییرات اطلاع رسانی خواهد شد، اما با اینحال در نظر داریم فرآیند سنجش و پذیرش را از یکدیگر جدا شود.

وی افزود: بر این اساس آزمون فقط نقش غربالگری را خواهد داشت و پذیرش دانشجویان به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود که بر اساس این برنامه استقلال دانشگاه‌ها بیشتر می‌شود، البته در صورتی که با وزارت علوم در مورد این تغییرات به جمع‌بندی برسیم، تغییرات سال جاری اطلاع رسانی می‌شود.

رییس سازمان سنجش در پایان، گفت: همچنین در رابطه بحث پذیرش دانشجو از انجمن‌های علمی، اعضای هیات علمی، فرهنگستان‌ها، مجلس شورای اسلامی و برخی مراجع کشوری از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی نظر سنجی می‌شود.

شروع ثبت نام آزمون دکتری از ۵ آذر ماه – آزمون دکتری ۹۳ با کمترین تغییرات

مطالب پیشنهادی دیگر :

3 thoughts on “شروع ثبت نام آزمون دکتری از ۵ آذر ماه – آزمون دکتری ۹۳ با کمترین تغییرات

 • اکتبر 26, 2013 at 10:31 ق.ظ
  Permalink

  با این تغییراتی که در نطر دارند عملا به وضعیت قبل از کنکور سراری دادن برای دکتری بر می گردیم و باز حق بچه هایی که با اساتید دانشگاه مورد نظر آشنا نیستند و مقطعی رو اونجا درس نخوندن ضایع میشه

  Reply
 • اکتبر 20, 2013 at 1:24 ب.ظ
  Permalink

  یعنی که دانشگاه ها فقط دانشجویان خودشون رو بپذیرند و شانس سایرین که در دانشگاه مورد نظر درس نخونده اند یا اساتید مربروطه را نمی شناسند در حد صفر خواهد بود

  Reply
  • اکتبر 22, 2013 at 6:34 ب.ظ
   Permalink

   احتمالا

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید