عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس: شیوه پذیرش “آزمون دکتری” روشن نیست

نمایندگانی که از وزیر علوم پیرامون نحوه پذیرش دکتری و تغییرات اعمال شده در آن سوال پرسیدند از توضیحات وزیر علوم قانع نشدند.
قاسم جعفری عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس داشت: شیوه برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه و درصد آن در پذیرش ابهاماتی دارد که نمایندگانی که از وزیر علوم پیرامون نحوه پذیرش دکتری و تغییرات اعمال شده در آن سوال پرسیدند از توضیحات وزیر علوم قانع نشدند.
وی گفت: سوال نمایندگان در بحث اختصاص سی درصد آزمون کتبی و هفتاد درصد بود که حاکی از تضییع حق دانشجویان بود.
قاسم جعفری عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس  افزود:
وزیر علوم از تاثیر سابقه تحصیلی در پذیرش خبر داد در حالی که این سابقه متاثر از عوامل مختلفی است و معیار عادلانه‌ای محسوب نمی‌شود و ممکن است مسایل مختلفی در روند نمره دهی گروه‌ها تاثیرگذار است.
جعفری تصریح کرد: در مورد سوابق پژوهشی نیز ابهاماتی وجود دارد و حقوق دانشجویان دانشگاه‌های محروم ضایع می‌شود چون دسترسی در تهران و سایر شهرهای بزرگ برای ارائه و چاپ مقالات بهتر بیشتر است.
قاسم جعفری عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به علت همین ابهامات نمایندگان از توضیحات وزیر علوم قانع نشدند، خاطر نشان کرد: این موضوع در فرصتی چند روزه در کمیسیون بررسی خواهد شد.
عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس: شیوه پذیرش “آزمون دکتری” روشن نیست

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید