فراخوان اعطای بورس تحصیلی شهید دکتر شهریاری

اعطای بورس تحصیلی شهید دکتر شهریاری سال تحصیلی 93-92 آغاز شد. دانشگاه شهید بهشتی در قالب این بورس، به دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان واجد شرایط، تسهیلات ویژه­ای اعطاء می­کند.

مهلت ثبت نام:

93/11/28 لغایت 31/01/93.

حداقل شرایط لازم:

اشتغال تمام وقت به تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکتری).

کسب امتیاز لازم از مواد مندرج در دستورالعمل اجرایی دانشگاه.

اکتساب معدل کل حداقل 16 از 20.

نحوه ثبت نام:

متقاضیان در مهلت مقرر فوق الذکر، کاربرگ شماره 10 (موجود بر روی تارنمای دفتر) را تکمیل و به همراه سایر مدارک و مستندات لازم به معاون تحصیلات تکمیلی یا معاون آموزشی دانشکده/پژوهشکده خود تحویل می دهند.

بر اساس آیین نامه های شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشجویان دارای استعداد درخشان، به طور کلی دانشجویان ممتاز به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

1- برگزیدگان علمی شامل:

الف- برگزیدگان المپیادهای علمی دانش آموزی با تأیید وزارت آموزش و پرورش.

ب- برگزیدگان حائز رتبه اول تا سوم المپیادهای علمی دانشجویی با تأیید سازمان سنجش آموزش کشور.

پ- دانشجویان برگزیده نمونه کشوری در دوره های مختلف تحصیلی با معرفی معاونت دانشجویی وزارت خانه های علوم و یا بهداشت.

ت- برگزیدگان حائز رتبه اول تا سوم جشنواره های خوارزمی، رازی و فارابی با تأیید دبیرخانه های مربوطه.

ث- برگزیدگان حائز رتبه اول تا سوم مسابقه ها و جشنواره های معتبر علمی ملی و بین المللی، اعتبار این مسابقات و جشنواره ها توسط معاونت آموزشی وزارت علوم تعیین می شود.

ج- رتبه اول کشوری جشنواره دانشجویان مبتکر و نوآور بسیجی، شاهد و ایثارگر.

چ- پذیرفته شدگان آزمون سراسری ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته که نمره کل آزمون آن ها با تأیید سازمان سنجش آموزش کشور، 2/5 انحراف معیار از میانگین نمره های شرکت کنندگان در گروه آزمایشی ذیربط بیشتر باشد.

2- دانش آموختگان ممتاز

به غیر از دو دسته فوق یک گروه دیگری هم هستند که می توانند از برخی تسهیلات بهره مند گردند:

خ- دانشجویانی که جزو هیچ کدام از معیارهای فوق نباشند و بنا به پیشنهاد گروه آموزشی مربوطه و تأیید شورای استعدادهای درخشان و یا شورای آموزشی دانشگاه شهید بهشتی دارای ویژگی استعداد درخشان شناخته شوند.

* شرط استفاده از تسهیلات برای دانشجویان این است که طی دو ترم متوالی یا متناوب میانگین نمرات آن ها کمتر از هفده تمام نباشد در غیر اینصورت به صورت عادی به تحصیلات خود ادامه می دهند.

* توضیح: هدف این بخش جمع بندی شرایط عمومی مربوی به استعداد درخشان است. با توجه به سطح هر بند، نوع حمایت های ارائه شده از سوی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شهید بهشتی متفاوت می باشد که در آیین نامه های مربوطه لحاظ شده است.

اطلاعات تکمیلی در خصوص دیگر شرایط لازم و دسترسی به دستورالعمل اجرایی و کاربرگ­های شماره 10 و 11 از طریق تارنمای دفتر استعدادهای درخشان به آدرس:http://www.sbu.ac.ir/Adj/EDUVP/Talent/Pages/default.aspx امکان­پذیر است.

فراخوان اعطای بورس تحصیلی شهید دکتر شهریاری

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید