ماجرای داماد دیپلمه ی مسئول که 4 ساله مدرک دکتری گرفته!+سند

بسیاری از کارشناسان، فضاسازی های گسترده درباره عملکرد سرپرست وزارت علوم را ناشی از نگرانی از قانونمند شدن بورس های دکترا و نحوه جذب هیئت علمی می دانند که در سالهای گذشته وضعیت بسیار اسفناک و تکان دهنده ای داشته است.

جالب آن که از سال 1387 ، بعد از تشکیل هیات مرکزی جذب هیئت علمی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی با مدرک کارشناسی ارشد به ریاست این مرکز گمارده شده تا نحوه جذب یا رد اساتید دانشگاه توسط وی مدیریت شود و هنوز خبری از جابجایی این چهره نخبه منتشر نشده است!


در همین رابطه، معرفی یکی از نوابغ علمی کشور! که در مدت چهار سال از دیپلم به مرحله پذیرش به عنوان دانشجوی دکترا و صف بی نوبت عضویت در هیئت علمی قرار گرفته، بسیار جالب و خواندنی است.

علیرضا باژرنگ که ورودی سال 1387دانشگاه آزاد در رشته علوم تربیتی بوده، در سال 90 و ظرف سه سال موفق به دریافت مدرک کارشناسی خود می شود و پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی، بدون فوت وقت در همان سال 1390 وارد مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه گیلان (پردیس انزلی) در رشته روابط بین الملل شده و در این مقطع نیز یک ساله با کسب مدرک کارشناسی ارشد فارغ التحصیل می شود.

جالب آن که رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد ایشان متفاوت بوده و به همین دلیل، گذراندن واحدهای پیش نیاز در چنین شرایطی الزامی است و با اضافه شدن واحدهای پیش نیاز به واحدهای اصلی دوره کارشناسی ارشد، طی این دوره در مدت یک سال، موضوعی شگفت انگیز است که فقط از عهده یک فوق ستاره علمی برمی آید.

1416.jpg

البته درخشش و ترقی ایشان به همین جا ختم نشده و در شرایطی که قبولی در آزمون دکترا و پس از آن، عبور از مصاحبه های علمی و گزینش هیئت علمی برای بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه های صاحب نام کشور یک رویاست، ایشان بلافاصله پس از فارغ التحصیلی، یعنی سال 1392 در بورسیه دکترای داخل پذیرفته شده و مجاز به تحصیل در مقطع دکترا در داخل کشور بدون دادن کنکور می شود و در شرایطی که صدرالدین شریعتی در حال جابجایی بود، به سرعت برگه بورس ایشان از سازمان دانشجویی وزارت علوم به این دانشگاه ارسال شده  و  شریعتی نیز بدون برگزاری مصاحبه توسط گروه که روال حداقلی پذیرش دانشجویان در دانشگاه هاست، دستور به پذیرش بورس ایشان و ثبت نام وی در مقطع دکترا در دانشگاه علامه طباطبایی می دهد.

رئیس خوش نام! و مظلوم! دانشگاه علامه هم به محض رویت چنین نابغه ای، در خصوص جایابی ایشان برای هیئت علمی دانشگاه علامه اقدام کرده و در شرایطی که هنوز در خصوص بورسیه بسیاری از پذیرفته شدگان وزارت علوم تصمیمی در دانشگاه ها گرفته نشده، مدارک ایشان به مرکز جذب اعضای هیئت علمی ارسال شده تا دانشگاه به جای اساتیدی که در این چند ساله به لطف ایشان از دانشگاه ها اخراج شده اند، از وجود چنین نوابغی بهره مند شود.

البته در این میان موضوعی بی ارتباط با راز سرعت پیشرفت ایشان نیز وجود دارد! و آن این که آقای علیرضا باژرنگ، داماد آقای محمدرضا مردانی، رئیس “هیات مرکزی جذب هیئت علمی” وزارت علوم می باشد.

ماجرای داماد دیپلمه ی مسئول که 4 ساله مدرک دکتری گرفته!+سند

هیات مرکزی جذب هیئت علمی، مرکزی نسبتاً تازه تاسیس است که در سال 1387به دلایل خاص و با برنامه ریزی برای جذب اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور تاسیس شد و در سالهای اخیر و پس از رفتن فرهاد دانشجو به دانشگاه آزاد، حتی بررسی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد نیز به آن سپرده شد و محمدرضا مردانی که در زمان تاسیس این مرکز رئیس بسیج دانشجوئی بود، با آن که خود فاقد مدرک دکترا بود، به ریاست مرکزی که وظیفه جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور را بر عهده دارد گماشته شد و البته باز هم بر این نکته تاکید می شود که جهش علمی علیرضا باژرنگ، قطعاً هیچ ارتباطی با پدر همسر محترمشان، آقای محمدرضا مردانی ندارد!

البته این شیوه تنها شامل داماد محترم جناب رئیس مرکز جذب نشده و صدها و بلکه هزاران تن از چنین الطافی بهره مند بوده اند و از این می توان راز موج سر و صدا و جیغ های بنفش در مخالفت با توفیقی و اقداماتش را دریافت!

توفیقی وزارت علوم

منبع: آفتاب نیوز

 

 

ماجرای داماد دیپلمه ی مسئول که 4 ساله مدرک دکتری گرفته!+سند

مطالب پیشنهادی دیگر :

10 thoughts on “ماجرای داماد دیپلمه ی مسئول که 4 ساله مدرک دکتری گرفته!+سند

 • می 28, 2016 at 12:11 ق.ظ
  Permalink

  مقصر خودمان هستیم خودمان را نقد کنیم که چرا؟؟؟؟ این ها را؟؟؟ اره …. گرفتی

  Reply
 • فوریه 14, 2015 at 3:37 ب.ظ
  Permalink

  نمی دونم چی بگم.فکرمی کنم اگه تحصیل تا آخرین مقطع بدون کنکورباشه تمام این پارتی بازی هاازبین میره.تابه حال فکرکردیدچرابایدکنکوروجودداشته باشه؟

  Reply
 • فوریه 4, 2015 at 11:58 ق.ظ
  Permalink

  لعنت خدا بر این آدمها

  Reply
 • ژانویه 31, 2015 at 8:10 ق.ظ
  Permalink

  اف بر شما.

  Reply
 • ژانویه 16, 2015 at 9:36 ب.ظ
  Permalink

  از این دست زیاد هستن.واسه من جای سواله که چرا به وزیر علوم کاری ندارن.نماینده های مجلس دلواپس این موضوع نیستن.یه اقایی به نام رضا رضانژاد نیز همچین حالتی داره که بورس یه رشته دیگه شده.اگه یه تفحصی نسبت به ایشون بشه ممنون میشم

  Reply
 • دسامبر 5, 2014 at 1:01 ب.ظ
  Permalink

  بی شرمانه هست.

  Reply
 • نوامبر 29, 2014 at 2:44 ب.ظ
  Permalink

  واقعا جای تاسف داره متاسفم واسه همه ی علم پژوهان ایرانی
  دیگه از ثبت نام و تلاش واسه قبولی تو آزمون دکتری نا امید شدم

  Reply
 • نوامبر 6, 2014 at 11:51 ق.ظ
  Permalink

  مگر بقیه چکار کردند احتمالا مهدی هاشمی الگویش بوده

  Reply
 • می 28, 2014 at 12:07 ب.ظ
  Permalink

  زبانمون از گفتن هر حرفی عاجزه….. خدا به داد این و امثال این افراد در روز قیامت برسه … آخه چقدر دیگه میخوان به مردم ظلم کنن ..

  Reply
 • دسامبر 7, 2013 at 1:29 ب.ظ
  Permalink

  جالب نوجه کردید که ایشون کارمند رسمی سازمان سنجش اموزش کشور از سال 1386 به بعد نیز می باشد خوب طبیعی هس با داشتن عواملی در ان می توانسته این ره صد ساله را یک شبه برود .

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید