ماجرای شکایت یک داوطلب دکتری به دیوان عدالت اداری

علیرضا رهایی رییس دانشگاه امیرکبیر درباره رای دیوان عدالت اداری مبنی بر دو سال انفصال از خدمت وی در پی شکایت یکی از داوطلبان دکتری این دانشگاه توضیحاتی را ارائه کرد.

علیرضا رهایی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ما در سطح دانشگاه مقرراتی برای ورود و تحصیل در یک رشته داریم، گفت: مسئولین و اعضای هیات علمی نیز باید بر روی این مقررات تاکید و پافشاری داشته باشند.

 

وی افزود: ممکن است مواردی نیز مثل شکایت این فرد وجود داشته باشد که در مرحله اول آزمون دکتری قبول شده اما در مرحله مصاحبه نمره لازم را نیاورده است، بنابراین بالطبع بعضی از این افراد به دیوان عدالت اداری مراجعه و شکایت می‌کنند و احکامی نیز صادر می‌شود.

200px-Amirkabir_U_of_Tech_Logo.svg

 

رهایی با بیان اینکه دانشگاه لایحه دفاعیه خود و استدلال‌هایش را در ارتباط با تاکید بر مقررات آموزشی ارائه کرده است، تصریح کرد: این دفاعیه بررسی خواهد شد و پس از آن رای نهایی دیوان اعلام می‌شود.

رییس دانشگاه امیرکبیر درباره اینکه شاکی این پرونده مدعی شده است که دفاعیه دانشگاه پس از تاریخ مقرر به دیوان ارسال شده است، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و ما گزارش را در موعد مقرر ارائه کردیم که در حال حاضر نیز در بخش تجدید نظر در حال رسیدگی است.

 

index

وی با بیان اینکه موعد رسیدگی به تجدید نظر را دیوان عدالت اداری تعیین می‌کند، اظهار کرد:

ممکن است طی چند هفته آینده موعد رسیدگی فرا برسد که من فکر می‌کنم مسئولان دیوان هم به مقررات آموزش عالی توجه می‌کنند، چرا که ما مقرراتی برای ورود و پذیرش دانشجو داریم که نمی‌تواند تبدیل به استثنائات شود.

 

رهایی همچنین ارتقای کیفیت آموزشی در دوره کارشناسی را یکی از برنامه‌های دانشگاه امیرکبیر در سال 92 عنوان کرد و افزود:

 

از سوی دیگر قصد توسعه تحقیقات در بخش تحصیلات تکمیلی و مشارکت دادن دانشجویان در پروژه‌های صنعتی را داریم.

رئیس دانشگاه امیر کبیر

 

وی افزود: در سال تحصیلی جدید بیشترین پذیرش دانشجو در رشته‌های برق، مکانیک و عمران بوده است.

 

ویکی: علیرضا رهایی (۱۳۳۲ کازرون) همزمان با روی کار آمدن دولت محمود احمدی‌نژاد به عنوان رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر منصوب شد.

وی از استادان دانشکده عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

ماجرای شکایت یک داوطلب دکتری به دیوان عدالت اداری

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید