مجوز مجلس برای ارائه تسهیلات به پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی

سخنگوی کمیسیون تلفیق از مصوبه این کمیسیون، مبنی بر اختصاص اعتبار برای پروژه های تحصیلات تکمیلی توسط بانک ها، شرکت های سودده و موسسات انتفاعی وابسته به دولت خبر داد.
 علی اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ در نشست خبری، مصوبات اخیر این کمیسیون را تشریح کرد.
وی گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق مقرر شد به منظور ارتباط دانشگاه و موسسات پژوهشی با بخش های اقتصاد و اشتغال و بکارگیری دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و پژوهشگران پسادکتری و جهت دهی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به سمت نیاز بخش ها، شرکت های سودده، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مکلف شدند علاوه بر درصدهای قانونی مربوطه، حداقل ۴۰ درصد از هزینه های پژوهشی خود را در مقاطع سه ماهه به میزان ۲۵ درصد به خزانه داری کل کشور واریز کنند.
یوسف نژاد افزود: این مبالغ در راستای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از طریق پژوهش های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویان غیرشاغل به مصرف می رسد؛ به طوری که تا پایان سال مالی، کل مبلغ توافق نامه مصرف شود. حداقل سهم پرداختی به دانشجویان و پژوهشگران از محل هر پروژه ۶۰ درصد خواهد بود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ در ادامه اظهار داشت: کمیسیون تلفیق تلاش دارد تا آخر هفته جاری گزارش خود را به صحن علنی مجلس ارائه کند.
یوسف نژاد ادامه داد: کمیسیون تلفیق در مصوبه ای به دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی اجازه داد، در سقف عملکرد درآمدهای اختصاصی سال ۹۶، نسبت به اخذ تسهیلات از بانک ها جهت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و احداث خوابگاه های متاهلین استفاده کنند. بازپرداخت این تسهیلات از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علمی و فناوری خواهد بود.
 
وی با اعلام اینکه کاهش اعتبارات پژوهشی توسط دستگاه های اجرایی ممنوع شده است، افزود: علاوه بر این، مقرر شد حداقل یک درصد از اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته، به استثناء فصل یک و شش، به امور پژوهشی و توسعه فناوری اختصاص یابد.
 

 

مجوز مجلس برای ارائه تسهیلات به پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید