جمعیت دانشجویان دوره ارشد و دکتری باید به ۳۰ و ۳.۵ درصد برسد

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از دانشگاه سمنان، ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و توسعه هدفمند آموزش عالی در کشور را از اولویت های این وزارتخانه دانست.

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، جعفر میلی منفرد گفت: بر این اساس ایجاد ظرفیت و توسعه دانشگاهها باید بر اساس نیاز کشور باشد.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  ارتقای شاخص های نسبت دانشجویان به دوره های تحصیلات تکمیلی و نیز افزایش نسبت استاد به دانشجو را از دیگر اهداف و اولویت های این وزارتخانه در دوره جدید بیان کرد و گفت: معاونت آموزشی وزارتخانه، توسعه آموزش عالی و ظرفیت های جدید را هدفمند توسعه می دهد و بر اساس نیاز بازار، تعداد دانش آموختگان و ظرفیت های منطقه ای قرار داده است.

وی گفت: قانون برنامه کمیت در دانشگاه ها را مشخص کرده که بر مبنای آن شمار دانشجویان دکترا از یک درصد فعلی باید به 3.5 درصد و ارشد به 30 درصد برسد.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هم اکنون 14 درصد از دانشجویان کشور در دوره های کارشناسی ارشد و یک درصد در دوره های دکترا تحصیل می کنند گفت: بر اساس نقشه جامع علمی کشور در افق 1404 این نسبت باید به 3.5 درصد در دوره دکترا و 30 درصد کارشناسی ارشد برسد.

دکتر میلی منفرد با تاکید بر اینکه پیش بینی شده تا به هدف تعیین شده در نقشه جامع علمی برسیم گفت: امسال 190 هزار نفر در دوره های دکترا شرکت کرده اند و ظرفیت پذیرش در دانشگاههای کشور 12 هزار نفر است. دانشگاهها هم اکنون در حال بررسی وضعیت علمی پذیرفته شدگان در این دوره ها هستند تا از مهر امسال جذب شوند.

جمعیت دانشجویان دوره ارشد و دکتری باید به ۳۰ و ۳.۵ درصد برسد

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید