موضوع درج عنوان نقص پرونده برای برخی پذیرفته شدگان کنکور دکتری 92

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره موضوع درج عنوان نقص پرونده برای برخی پذیرفته شدگان کنکور دکتری 92 گفت: این دسته از پذیرفته شدگان فرم صلاحیت عمومی خود را تکمیل نکرده اند و پس از تکمیل آن و دریافت استعلام می توانند تحصیل خود را شروع کنند و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر، افزود: تمامی داوطلبان آزمون دکتری که برای مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شدند باید فرن صلاحیت عمومی را پر می کردند تا هیات مرکزی گزینش دانشجو نسبت به استعلام آنها اقدام می کرد. بنابراین افرادی که عنوان نقص پرونده در کارنامه پذیرش دکتری آنها درج شده است، یا این فرم را پر نکرده اند و یا هنوز پاسخ استعلام آنها به هیات مرکزی گزینش دانشجو نیامده است.
وی افزود: به هیچ عنوان موضوع رد صلاحیت عمومی افراد مطرح نیست و هیچ فرد دیگری جای فرد پذیرفته شده معرفی نشده است بلکه با این افراد از سوی سازمان سنجش تماس گرفته شده که فرم صلاحیت عمومی را تکمیل کنند.
خدایی یادآور شدک به محض اینکه افراد پذیرفته شده فرم های صلاحیت عمومی را تکمیل کنند در نوبت بررسی قرار داده شده و تا پیش از مهرماه نتیجه اعلام شده و می توانند تحصیل خود را شروع کنند و نگرانی از این بابت نداشته باشند.
آزمون دکتری
وی گفت: پیش بینی می شود بیش از 99 درصد افرادی که فرم های خود را تکمیل نکرده اند با تکمیل مدارک خود بتوانند آموزش خود را شروع کنند. البته در این میان برخی از داوطلبان پاسخ استعلام مربوط به آنها به سازمان سنجش نیامده است که این استعلام ها هم تا هفته آینده می آید.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: موضوع مردودی از نظر صلاحیت عمومی مطرح نیست و تنها موضوع همان نقص پرونده آنها است. ما انتظار داشتیم داوطلبان آزمون دکتری از خردادماه که فرصت پر کردن این فرم ها را داشتند این مدارک را تکمیل می کردند که اکنون با این موضوع مواجه نشوند.
وی اضافه کرد: قاعدتا دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مرکزی است که بر اساس مدارک تکمیل شده نظر نهایی را اعلام می کند.
خدایی تاکید کرد: این داوطلبان که پذیرفته شده اند مطمئن باشند که کسی به جای آنها معرفی نشده است و محل های آنها در دانشگاه ها نگه داشته شده است و پس از تکمیل مدارک می توانند تحصیل خود را آغاز کنند.
پس از اعلام نتیجه آزمون دکتری سال 92 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور، برخی از پذیرفته شدگان از درج عنوان “نقص پرونده” در کارنامه پذیرش خود خبر داده اند. به آنها گفته شده است باید برای تکمیل پرونده به سازمان سنجش مراجعه کنند که این موضوع نگرانی این افراد را از عدم پذیرش در رشته مورد نظرشان برانگیخته بود.
موضوع درج عنوان نقص پرونده برای برخی پذیرفته شدگان کنکور دکتری 92

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید