پذیرش بیش از 400 دانشجوی جدید دکتری در دانشگاه تبریز

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز گفت: در سالتحصیلی جدید 418 دانشجوی جدید در 217 رشته و گرایش در مقطع دکتری تخصصی در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

محمد تقی اعلمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز با اعلام این خبر  اظهار داشت: این تعداد از میان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت سازمان سنجش آموزش کشور و نیز دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه تبریز پذیرفته می شوند که بر همین اساس از میان دو هزار و ۹۸۳ نفر معرفی شده برای مصاحبه از سوی سازمان سنجش آموزش، ۳۴۸ دانشجو پذیرفته خواهد شد.

اعلمی در خصوص شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان دکتری از طریق استعداد درخشان یادآور شد: دانشجویان حائز شرایط پذیرش از این طریق نیز باید تا ۱۰ خرداد مدارک لازم را با پست پیشتاز به نشانی : تبریز، بلوار ۲۹ بهمن، دانشگاه تبریز، گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه ، کد پستی ۵۱۶۶۶۱۶۴۷۱ ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانند به سایت دانشگاه تبریز به آدرس www.tabrizu.ac.ir  مراجعه کنند.

اعلمی از امکان جذب دانشجو تا ۲۰ درصد پذیرش و ظرفیت دوره نیز از میان دانشجویان استعدادهای درخشان بر اساس ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد و افزود: در صورت اخذ امتیازات لازم، ۱۰ درصد از متقاضیان مربوط به دانشجویان فعلی دانشگاه و ۱۰ درصد از بین متقاضیان فارغ التحصیل یا دانشجویان سایر دانشگاه ها پذیرفته خواهند شد که این تعداد نیزمعادل ۷۰ نفر است.

محمد تقی اعلمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز در ادامه با اشاره به نحوه پذیرش و مصاحبه با معرفی شدگان نیز گفت: مقدمات لازم در دانشکده ها و گروه های آموزشی فراهم شده و مصاحبه علمی و بررسی سوابق و مدارک معرفی شدگان، مطابق قانون از۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۴ تیر ماه ادامه می یابد و نمرات به سازمان سنجش ارسال خواهد شد.

 

وی درپایان خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه را، دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند که از این تعداد یکهزار و ۴۶۸ نفر در دوره دکتری مشغول تحصیل هستند.

پذیرش بیش از 400 دانشجوی جدید دکتری در دانشگاه تبریز

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید