توضیحات معاون دانشگاه آزاد پیرامون پذیرش دانشجویان دکتری

توضیحات مجتبی علوی فاضل  پیرامون پذیرش دانشجویان دکتری

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با ارائه توضیحات در رابطه با پذیرش دانشجویان دکتری در این دانشگاه گفت: سال گذشته حدود ۹هزار نفر در مقطع دکتری پذیرش داشتیم که امسال این تعداد به ۱۲هزار نفر رسیده است.

 

مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در واکنش به صحبت‌های علیرضا زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی پیرامون پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ آزاد گفت: سال گذشته ۹هزار و ۱۷۱نفر در مقطع دکتری قبول شده اندکه ثبت‌نام از آنها با مقداری افت انجام شد یعنی ۶۷۷۸ نفر ثبت نام کردند و امسال نیز قرار است ۱۲هزار نفر پذیرش داشته باشیم که امکان افت در زمان ثبت‌نام نیز وجود دارد.

مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به طبیعی بودن مقداری افزایش در ظرفیت پذیرش دانشجویان گفت: پس از تجمیع ۴۱ واحد علوم و تحقیقات افزایش ۳هزارنفری داشته‌ایم که با وجود تصویب رشته‌های جدید طبیعی است.

وی ادامه داد: البته همین میزان افزایش ظرفیت را نیز در راستای عدالت آموزشی و پراکندگی در سطح کشور انجام داده‌ایم.

مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: اگر قرار بود هشت برابر افزایش ظرفیت داشته باشیم با توجه به اینکه سال گذشته ۹هزار و ۱۷۹ نفر پذیرش کردیم امسال باید بیش از ۷۲ هزار نفر پذیرش داشتیم در حالی که ۱۲هزار نفر را پذیرش کرده‌ایم.

زاکانی قبلا”  اظهار داشته بود که دانشگاه آزاد ظرفیت دکترای خود را هشت برابر کرده است بدون آنکه ظرفیت ارائه خدمات به دانشجویان دکترا را داشته باشد.

 

 

توضیحات معاون دانشگاه آزاد پیرامون پذیرش دانشجویان دکتری

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “توضیحات معاون دانشگاه آزاد پیرامون پذیرش دانشجویان دکتری

  • سپتامبر 14, 2014 at 7:42 ق.ظ
    Permalink

    سلام من رتبم 4 نفر بیشتر از آخرین فرد قبولی بوده امکان پذیرش مجدد نخواهدبود؟
    ممنون

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید