پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه دامغان

دانشگاه دامغان بر اساس شرایط و مصاحبه­ ی علمی که توسط گروه­ های آموزشی انجام می­گیرد، اقدام به پذیرش دانشجوی دوره دکتری بدون آزمون جهت نیمسال اول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ می نماید.

الف) شرایط عمومی پذیرش:
۱. دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو
۲. نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد

 

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت دانشگاه دامغان

www.du.ac.ir

مراجعه نمایند.

تاریخچه این دانشگاه در ویکی :

از سال 1364 تا سال 1367، جمعی از نخبگان حوزوی و دانشگاهی دامغان با پشتیبانی دامغانیان دوستدار علم و فرهنگ به منظور ایجاد دانشگاهی جامع به نام دانشگاه رسول اکرم (ص) تلاش و پیگیری مجدانه ای کردند تا بالاخره در زمستان 1367 آرزوی دیرینه دامغانیان خیری که هزینه ساخت دانشگاه را خود تقبل کرده بودند، به بار نشست و با تاسیس دانشکده علوم پایه دامغان موافقت و مهندس علی اصغر نادری مامور راه اندازی این دانشکده از محل کمک های مردمی شد. فعالیت آموزشی دانشگاه با عنوان دانشکده علوم پایه دامغان در مهرماه 1371، و با ورود 35 دانشجو در رشته زمین شناسی آغاز شد. به مرور طی سالهای بعد، رشته های دبیری ریاضی، ریاضی کاربردی، ریاضی محض، شیمی، فیزیک، زیست شناسی و علوم کامپیوتر در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری راه اندازی شد. در تاریخ 1381/6/19 با تلاش مدیران وقت دانشکده و مسئولان شهرستان و با تصویب شورای گسترش آموزش عالی، دانشکده علوم پایه دامغان به دانشگاه علوم پایه دامغان ارتقاء یافت. در مرداد ماه 1386، از یازده سال تلاش دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم در کسوت ریاست دانشگاه قدردانی و دکتر علی حقیقی اصل به سمت رئیس دانشگاه منصوب شد.

تا اینکه در تاریخ 1389/2/5 با موافقت شورای گسترش آموزش عالی، دانشگاه علوم پایه دامغان به دانشگاه دامغان تبدیل و با اعطاء موافقت اصولی تأسیس و راه اندازی 2 دانشکده فنی و مهندسی و هنر در این دانشگاه، و در آینده ای نزدیک با اضافه شدن دانشکده های پدافند غیر عامل ، معماری و شهر سازی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و …. موافقت شد. دانشگاه در حال حاضر با 9 دانشکده، 117 عضو هیأت علمی شاغل و بورسیه و 3515 دانشجو در 4 مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و 58 رشته و گرایش بر آن است تا در آینده ای نزدیک با گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی و همچنین ایجاد رشته های بین رشته ای به یکی از قطب های علمی و منحصربه‌فرد کشور مبدل شود.

پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه دامغان

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه دامغان

  • ژوئن 8, 2014 at 8:51 ق.ظ
    Permalink

    سلام من هرچی سرچ کردم درباره شرایطش چیزی ندیدم .از کجا باید بپرسم

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید