پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور ادامه دارد

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت که پذیرش دانشجویان دوره دکتری پژوهش محور از طریق شرکت در آزمون نیمه متمرکز ، مصاحبه و بررسی سوابق پژوهشی ادامه دارد و ظرفیت این دوره ها به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است.

دکتر وحید احمدی گفت: پذیرش دوره دکتری به دو شیوه دکتری پژوهش محور و دکتری آموزشی -پژوهشی صورت می گیرد که تفاوت این دوشیوه در ماهیت پایان نامه تحصیلی است.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود :

تعداد واحدهای درسی دوره دکتری پژوهش محور کمتر است و دانشگاه یا پژوهشگاه محل تحصیل دانشجو باید برای انجام طرح های تحقیقاتی بخش صنعت با دستگاه های اجرایی قرارداد منعقد و آن را به وزارت علوم اعلام کند .

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزایش ارتباط دانشگاه ها با صنعت و دستگاه های متقاضی تحقیق را از اهداف دوره دکتری پژوهش محور اعلام کرد و گفت: در هردو شیوه دکتری پژوهش محور و دکتری آموزشی پژوهشی باید متقاضیان در آزمون نیمه متمرکز شرکت کنند و سوابق تحصیلی و مصاحبه دانشگاه نیز در قبولی دانشجو نقش دارد.

احمدی افزود: در سال های اخیر این امکان وجود داشت تا متقاضیان در سامانه ای در زیر مجموعه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ثبت نام و پس از اتمام مصاحبه و ارایه سوابق تحصیلی، بدون شرکت در آزمون دکتری به دانشگاهها معرفی شوند.

وی گفت : این موضوع در اجرا با برخی مشکلات مواجه شد و استادان هم از فقدان سوابق علمی لازم برخی از معرفی شدگان برای تحصیل رضایت نداشتند که وزارت علوم تصمیم گرفت پذیرش از طریق این سامانه را لغو کند.

معاون پژوهشی وزیر علوم ادامه داد: پذیرش دوره دکتری پژوهش محور از طریق آزمون نیمه متمرکز ادامه دارد و ظرفیت دانشگاه ها در این زمینه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است.

 پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور ادامه دارد
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری اظهار داشت: طرح ساماندهی پروژه های تحقیقاتی و پایان نامه های تحصیلی دروزارت علوم در حال انجام است که براساس آن هرکدام از اعضای هیات علمی یک طرح تحقیقاتی کلان پنج ساله به دانشگاه ارایه می کند و پس از تصویب این طرح در دانشگاه ، دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی در راستای انجام این طرح ها پذیرش و وزارت علوم نیز حمایت های لازم را ارایه می دهد.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود :

آن دسته از اعضای هیات علمی که طرح آنها به تصویب می رسد می توانند راهنمایی دانشجویان بیشتری را برعهده بگیرند.

وی گفت: دانشگاه ها و اعضای هیات علمی می توانند پروژه ها و پایان نامه های تحصیلی را از میان طرح های کلان ملی نیز انتخاب کنند که هم حمایت مالی بیشتری دارند و هم نقش دانشگاه در کمک به بخش صنعت بیشتر است.
دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاکید کرد :

اگر اعضای هیات علمی در یک طرح صنعتی مهم نقش داشته باشد در ارتقای علمی امتیاز بیشتری کسب خواهند کرد.علاوه بر علوم فنی و مهندسی و علوم پایه ، در علوم انسانی و هنر نیز زمینه انجام تحقیقات اساسی برای رفع نیازهای دستگاه ها و سازمان های مختلف و رفع ناهنجاری ها و مشکلات جامعه وجود دارد.

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور ادامه دارد

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور ادامه دارد

  • آوریل 16, 2014 at 3:52 ب.ظ
    Permalink

    با درود…برای رشته حسابداری هم وجود داره؟اگه داره چطور و کی باید اقدام کنیم؟ممنون میشوم اگر مدیریت سایت ما را در جریان قرار بدهد.
    با مهر: آراد رحمتی

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید