پرداخت امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به صورت وام دانشجویی برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده است که به مرور پرداخت خواهد شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمد فرهادی شامگاه شنبه در حاشیه افتتاح چندین طرح عمرانی و آموزشی در دانشگاه کاشان در گفتگو با خبرنگاران افزود: دانشجویان دکتری اکنون می توانند برای دریافت وام ثبت نام کنند و پرداخت آن به شکلی است که دانشجویان هر ۳ ماه یکبار ۲۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد برنامه های دولت برای جذب دانشجویان خارجی، بیان کرد: یکی از برنامه ‌های مورد تاکید دولت تدبیر و امید، جذب دانشجوی خارجی است که دلیل آن وجود ظرفیت خالی زیاد در دانشگاه ها است که باید تکمیل شوند.

فرهادی تصریح کرد: در سال گذشته حدود ۵ هزار دانشجوی خارجی جذب کردیم و جمع دانشجویان خارجی ما هم اکنون به ۵۲ هزار نفر رسیده است و برنامه داریم برای امسال، جذب ۵ هزار دانشجوی خارجی را به دو برابر افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: برنامه ما جذب دانشجوی خارجی به صورت انحصاری برای اول مهر نیست و دانشجویان خارجی طبق شرایط ما خود را از طریق سفارتخانه ها و سایت معرفی کرده و درخواست می دهند و بعد از بررسی برای ترم های اول یا دوم دعوت به تحصیل می شوند.

وزیر علوم افزود: اقدام های زیادی در قالب تفاهم نامه ‌ها با دانشگاه های خارجی در مورد جذب دانشجوها صورت گرفته است و هماهنگی‌ های لازم با وزارتخانه ‌های کشور و امور خارجه و سایر ارگان ‌های مربوطه انجام شده تا پذیرش دانشجویان خارجی تسهیل پیدا کند.

وی با بیان این که دانشجویان خارجی در مقطع های تحصیلی مختلف از کارشناسی تا دکتری در دانشگاه‌ های کشور پذیرفته می شوند تصریح کرد: از ۴۷ کشور دانشجوی خارجی که بیشتر از کشورهای همسایه هستند همچنین از اروپا و آمریکا دانشجو داریم.

فرهادی تقویت و تامین زیرساخت های علمی و تجهیز آزمایشگاه ها را از اولویت های وزارت علوم برشمرد و گفت: ۱۷۱ آزمایشگاه مرکزی در حال تجهیز هستند که ۶۰ درصد آن ها تا کنون تجهیز شده اند.

وی ادامه داد :۱۰ آزمایشگاه هم بعنوان مرجع برنامه ریزی شده است که امسال با تجهیزات و تفاهمی که با ژاپن بسته شده است تجهیز شوند.

پرداخت امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید