پیگیری بررسی تخلفات بورسیه‌

معاون پارلمانی وزیر علوم اعلام کرد بررسی تخلفات بورسیه‌ بدون وقفه ادامه دارد
 

رسیدگی به روند بورسیه‌ها روندی منظم دارد و جلسات کمیته بررسی اعتراض‌ها هر هفته تشکیل می‌شود.

این خبر خوشحال‌کننده را معاون پارلمانی وزیر علوم می‌دهد و می‌گوید: «در دوران وزارت دکتر فرهادی شش جلسه تشکیل شده است که آخرین آنها 9 بهمن بود. اوایل استقرار وزیر کمی نظم جلسات به‌هم خورد اما الان دوباره نظم گذشته را پیدا کرده است. البته قرار بود که این جلسه‌ها هفته‌ای دوبار تشکیل شود اما از آنجایی که برخی اعضا مخصوصا اعضای حقیقی این کمیته مشغولیات فراوان دیگری دارند جلسات را هفته‌ای یک‌بار یعنی پنجشنبه هر هفته با حضور حداکثر اعضا تشکیل می‌دهیم.»

 

طبق حرف‌های سعدالله نصیری‌قیداری رسیدگی به اعتراض کسانی که در بررسی‌های نهایی وزارت علوم متخلف شناخته شده‌اند چندان پیچیده نیست. او می‌گوید: «خوشبختانه قوانین روشن و شفاف هستند. استفاده از بورسیه معیارهایی دارد که به سادگی می‌توان فهمید شخصی که به تخلف متهم شده آنها را داشته یا نه، بنابراین موضوع ساده‌تر از آن است که بعضی‌ها می‌خواهند جلوه دهند و آن را با مسائل دیگر خلط کنند.»
نصیری‌قیداری برای اثبات حرفش به موضوعاتی اشاره می‌کند که در آخرین جلسه کمیته به آنها رسیدگی شده است. او می‌گوید: «در این جلسه پرونده‌های مربوط به آنهایی که اشکال تحصیل همزمان با اشتغال داشتند تقریبا به اتمام رسید. پرونده‌هایی نیز وجود داشت که باید از بیمه استعلام می‌گرفتیم و هم‌اکنون منتظر استعلام‌ها هستیم. البته تصمیم‌گیری‌ها انجام شده و پاسخ بیمه برای استعلام‌ها هرچه باشد برابر آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد، یعنی اگر بیمه به استعلام پاسخ بدهد که فردی به صورت تمام‌وقت بیمه بوده است مسلما نمی‌تواند تحصیل کند.

در غیر این صورت اگر بیمه‌ای برای این فرد پرداخت نشده باشد می‌تواند مانند سابق به تحصیل خود ادامه دهد. در مرحله بعد درمورد افرادی که از لحاظ معدل کارشناسی‌ارشد و سن مشکل داشتند جلسه‌ای خواهیم داشت. این پرونده‌ها تا حد زیادی وضعیت‌شان روشن است زیرا معیارها کمی قابل اعتماد هستند و ابهام چندانی در آنها وجود ندارد.» حرف‌های نصیری‌قیداری درباره جلسات کمیته بورسیه‌ها بخش جالب‌تری هم دارد، ‌قسمتی که او به عدم حضور نماینده‌های معرفی شده توسط کمیسیون آموزش می‌پردازد:

«هشت نفری که در کمیته تشخیص مصادیق تجدیدنظر هستند قبل از اینکه سه نماینده از مجلس معرفی شوند از وزیر علوم حکم گرفته بودند ولی تا به امروز وزیر علوم برای سه نفری که از مجلس به کمیته معرفی شده‌اند حکمی صادر نکرده است. بنابراین وقتی این سه نماینده مجلس حکم نداشته باشند برای ما این ابهام باقی است که آیا حق رای دارند یا اینکه نمی‌توانند رای بدهند. البته این سه نماینده تاکنون به کمیته دعوت نشده‌اند. ولی اگر بخواهند به‌عنوان ناظر حضور داشته باشند مشکلی نیست اما برای اینکه بخواهند حق رای داشته باشند باید تصمیماتی گرفته شود.»

پیگیری بررسی تخلفات بورسیه‌

مطالب پیشنهادی دیگر :

Tagged on:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید