کسب رتبه ۱۳۱ دانشگاه آزاد درپایگاه ESI

مدیرکل گسترش علم و علم سنجی از آخرین به روزرسانی پایگاه استنادی  و ارتقا رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در این پایگاه خبر داد

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، میترا هاشمی طباطبایی گفت: در آخرین به روزرسانی پایگاه استنادی ESI – Essential Science Indicators که در تاریخ ۱۳ جولای ۲۰۱۷ میلادی برابر با ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ انجام شده، رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی با ۲ پله صعود از رتبه ۱۳۳ به رتبه ۱۳۱ رسیده است.

وی با بیان اینکه رتبه تولید علم در بازه زمانی ۱۰ سال و ۴ ماهه محاسبه شده است، گفت: دانشگاه با ۳۹۰۳۰ مستند علمی و مجموع ۲۱۲، ۸۱۸ استناد رتبه ۱۳۱ جهانی و اول کشور را به خود اختصاص داده است. همچنین متوسط ارجاع هر مقاله هم به ۵.۴۵ افزایش یافته است.

مدیرکل گسترش علم و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مقالات پر استناد و داغ دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: تعداد مقالات پر استناد ۳۲۲ مقاله و مقالات داغ نیز ۳۲ مقاله گزارش شده است که نسبت به دوره گذشته افزایش نشان می دهد.

طباطبایی افزود: مجله دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با عنوان “International Journal of Nano Dimention” برای نمایه شدن در ESCI که مربوط به Web of Science است پذیرفته شده، به این ترتیب آمار مجله های پذیرفته شده برای نمایه در آن پایگاه ۱۰ مجله با عنوان های زیر است:

 

نام واحد

Journal Title

۱

تهران جنوب

International Journal of Energy and Environmental Engineering (IJEEE)

۲

قوچان

International Journal of Industrial Chemistry

۳

شهرضا

Iranian Journal of Catalysis

۴

شیراز

Journal of Mathematical Extension

۵

علوم دارویی

Journal of Nanoanalysis

۶

شهر قدس

Journal of Nanostructure in Chemistry

۷

علوم و تحقیقات تهران

Journal of Theoretical and Applied Physics

۸

کرج

Mathematical Sciences

۹

تهران مرکزی

Progress in Biomaterials

۱۰

تنکابن (در سال ۹۶)

International Journal of Nano Dimension

 
طباطبایی گفت: مجله های دیگری نیز ثبت نام شده اند و در صورت پذیرش، به سردبیر علمی مجله به وسیله پست الکترونیکی از طرف پایگاه اطلاع رسانی خواهد شد.
کسب رتبه ۱۳۱ دانشگاه آزاد درپایگاه ESI

مطالب پیشنهادی دیگر :

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید