کسی که بالای 35 سالگی دکترای خود را بگیرد قاعدتا نخبه دانشگاهی نیست !!

سیدشکرخدا موسوی اظهار داشت: کسانی که دولت تا امروز برای وزارت علوم معرفی کرده است نه از لحاظ مدیریتی در دانشگاه سابقه دارند و نه سلامت حزبی و گروهی دارند نمی دانم با چه عقبه ای اینها معرفی می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا: سیدشکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب پیرامون سابقه علمی و مدیریتی دانش آشتیانی که  به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شده  اظهار داشت:آشتیانی هیچ گونه سابقه علمی  ندارد وی در 44 سالگی مدرک دکترای خود را گرفت کسی که بالای 35 سالگی دکترای خود را بگیرد قاعدتا نخبه دانشگاهی نیست.

وی ادامه داد: بالاترین مسئولیتی که آشتیانی داشته است این بوده که یکی از معاون های آقای معین بوده است این هم به خاطر آن بود که از حلقه نزدیکان وی بود.

8

نماینده مردم اهواز  تاکید کرد: وزیر معرفی شده برای وزارت علوم حتی سابقه ریاست بر دانشکده و دانشگاهی را ندارد

وی افزود: مانور بر عملی بودن اشتیانی جوسازی است و والا وی هم از نظر علمی و هم از نظر مدیریتی چیز خاصی ندارد.

موسوی در پایان گفت:کسانی که دولت تا امروز برای وزارت علوم معرفی کرده است نه از لحاظ مدیریتی در دانشگاه سابقه دارند و نه سلامت حزبی و گروهی دارند نمی دانم با چه عقبه ای اینها معرفی می شوند.

دیروز مجلس به وی رای اعتماد نداد

اطلاعات در ویکی : فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی (زاده ۱۳۳۴ در آشتیان)، استاد دانشکده عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، رئیس مجتمع آموزشی مفید و معاون اسبق طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است.

دانش آشتیانی شخصیتی ارزشی و از خانواده روحانی است. وی در جریان انقلاب اسلامی فعال بود و پدر او هم در دور اول و سوم مجلس نماینده بوده است.او در سال‌های جوانی به سپاه پاسداران پیوست و از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴ هم با سپاه و هم با آموزش و پرورش کار می‌کرد.

دانش آشتیانی، تحصیل کرده مدرسه علوی است و در سال ۱۳۵۲ دیپلم گرفته است. در سال ۱۳۵۸ در رشته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه امیرکبیر لیسانس گرفت و کارشناسی ارشد را نیز در سال ۱۳۷۰ در دانشگاه امیرکبیر بوده‌است. او سپس در سال ۱۳۷۵ دکترایش را از دانشگاه امپریال کالج انگلستان در رشته مهندسی زلزله اخذ کرده است.

وی در حال حاضر دانشیار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در دانشکده مهندسی عمران است. پیش از این عضو هیأت امنای دانشگاه‌های خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت مدرس و ریاست کمیسیون هیأت امنای دانشگاه‌های تربیت مدرس، دانشگاه هنر تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه هنر اصفهان، دانشگاه شهید چمران اهواز را در کارنامه کاری خود دارد.

او مدتی سرپرست دانشگاه ایلام هم بوده است. او همچنین تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، انجام پروژه‌های مختلف، بیش از ۴۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ بیش از ۵۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات داخلی و خارجی و کنفرانس‌های بین‌المللی و… در پرونده خود دارد. کتاب وی با موضوع رفتار اتصالات چارچوب‌های فولادی، در برخی دانشگاه‌های جهان به عنوان منبع به دانشجویان معرفی می‌شود. سید ضیاء هاشمی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم می‌گوید احمدی آشتیانی چهره‌ای کاملا دانشگاهی، آکادمیک و مدیری با تجربه و موفق است و اظهار امیدواری کرد که این بار مجلس رای اعتماد به این وزیر بدهد.

کسی که بالای 35 سالگی دکترای خود را بگیرد قاعدتا نخبه دانشگاهی نیست !!

مطالب پیشنهادی دیگر :

10 thoughts on “کسی که بالای 35 سالگی دکترای خود را بگیرد قاعدتا نخبه دانشگاهی نیست !!

 • مارس 28, 2015 at 3:19 ق.ظ
  Permalink

  اره اگه حق برابر تحصیل ، کار، ازدواج، مسکن…. برای افراد وجود داشت و شاسیته سالاری ملاک بود این حرف صحیح بود
  در صورتی که تو ایران از این خبرا نیست

  Reply
 • فوریه 9, 2015 at 6:17 ق.ظ
  Permalink

  نخبگی یعنی مدرک دکتری؟ و آن هم در کمتر از 35 سال؟
  از اینکه اینقدر آگاهی به ما دادید سپاسگزارم.

  یعنی اگر کسی در بین مدت تحصیلش سر کار برود تا لقمه نانی برای خانواده اش فراهم کند و یا به دنبال تحقیق و پژوهش برود و بعد از چند سال به دانشگاه بیاید و مدرک بگیرد نخبه نیست؟

  فرد 40 ساله ای که می تواند همپای 30 ساله ها درس بخواند و مدرک بگیرد نخبه نیست؟

  اصلا مگر نخبگی در مدرک خلاصه می شود؟

  همه جا مدرک! مدرک!

  Reply
 • نوامبر 28, 2014 at 2:09 ب.ظ
  Permalink

  ایشون تعریف مزخرفی از نخبه بودن دارند
  نخبه بودن مگر به داشتن مدرک دکتری است!؟ تازه ایشون کسی رو نخبه میدونند ۱۳ سالگی دکتری داشته باشه و ۱۴ سالگی هم …

  Reply
 • نوامبر 25, 2014 at 4:24 ب.ظ
  Permalink

  حالا انگار همه جا در مملکت ما نخبه سالاری است!!!!!

  Reply
 • نوامبر 24, 2014 at 12:55 ب.ظ
  Permalink

  آقای نماینده محترم برای تخریب فراد راه درستی را انتخاب نکردی .فرد جوان انرژی و پتانسیل فراروانی برای تحصیلات داره ولی وقتی یه آدم 30 یا 40 ساله اینکاررا انجام میده یعنی اصل نخبه است که بجای پسرفت پیشرفت کرده .اصلا کی گفته نخبه حتما فردی جوان باید باشه وبرای این طرز تفکر براتون دعا میکنم

  Reply
 • نوامبر 23, 2014 at 4:46 ب.ظ
  Permalink

  شاید کسی بعد از طی مراحل و مشکلات زندگی بستر لازم برای ادامه تحصیلش فراهم شده چرا بالای ۳۵ سلل سن نخبه نیست. خیلی از نخبگان هستند که همچین راهشان هموار نیست که بدون هیچ دغدغه ای یکسره مراتب علمی را بالا ببرند. این حرف غیر منطقی است.

  Reply
 • نوامبر 23, 2014 at 6:11 ق.ظ
  Permalink

  مجلس ما را عده ای آدم بیسواد درست کرده که همشون تازه چشمشون به دنیا اونم یه ذره باز شده و میترسن کسی جاشونو بگیره در ثانی اگه یکی یکم از خودشون بالاتر باشه یا دنیا دیده تر باشه یا به اصطلاح طرفشون نباشه بیخودی ردش میکنن
  همش باند بازیه مردمم این وسط سرگرم وگرنه هرکی باشه به حال دانشجو جماعت فرقی نداره و هیچکی به فکر ما نیست.

  Reply
 • نوامبر 20, 2014 at 9:12 ب.ظ
  Permalink

  از نماینده محترم مردم اهواز میخوام که: نخبه بودن و نخبگی رو تعریف کنن؟ آخر سن چه ربطی به نخبه بودن داره آقای نماینده محترم!!!؟؟؟

  Reply
 • نوامبر 20, 2014 at 8:26 ق.ظ
  Permalink

  نمی دونم دوم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت ابولفضل رو؟
  صحبت آقای نماینده {{آشتیانی هیچ گونه سابقه علمی ندارد و نه از لحاظ مدیریتی در دانشگاه سابقه دارند}}؛ یا نوشته ویکی {{او مدتی سرپرست دانشگاه ایلام هم بوده است. او همچنین تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، انجام پروژه‌های مختلف، بیش از ۴۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ بیش از ۵۰ مقاله علمی پژوهشی در مجلات داخلی و خارجی و کنفرانس‌های بین‌المللی و… در پرونده خود دارد}}
  بازی مجلس و دولت از اون ۳۷۷۵ بورسیه ای شروع شد. که اقایان مجلسی به طور مستقیم به آن وابسته بودند… از این تعداد تنها ۷۷۷ نفر به خارج رفتن… بقیش رو هم خودتون میدونید…..
  ماهم شدیم توپ اقایان.

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید