سه چهارم داوطلبان پشت کنکور دکتری ماندند

 سه چهارم داوطلبان پشت کنکور دکتری ماندند

مخالفت با توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد باعث خروج دانشجویان از کشور و تقویت دانشگاه‌های درجه دو و سه کشورهای منطقه می‌شود.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه طبق اعلام وزارت علوم سال گذشته ۱۵۰ هزار دانشجو قصد خروج از کشور را داشتند اظهار داشت: سیاست‌های این افراد باعث شده تا جوانان مملکت آواره شوند. هر دانشجو ۱۶۰ هزار دلار از اقتصاد کشور خارج می‌کند و با جمعیت ۱۵۰ هزار نفری رقمی حدود ۲۴ میلیارد دلار هزینه خروج این دانشجویان است که اگر این هزینه در داخل کشور انجام شود، دانشگاه‌های داخل پیشرفت خواهند کرد.

میرزاده با بیان اینکه امسال ۷۵ درصد دانشجویان پشت در دکتری ماندند گفت: مطابق قانون اساسی مگر می‌شود جلوی تحصیل افراد را گرفت. این افراد از کشور خارج خواهند شد و این سرمایه‌های کشور است که از کشور خارج می‌شود و به عبارت دیگر با پول ایران دانشگاه‌های کشورهای دیگر تقویت می‌شوند.

وی افزود: امسال ۱۲ هزار دانشجوی دکتر پذیرش شده‌اند و تا پایان سال ۹۳، ۵۰۰ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی با احتساب دانشجویان در حال تحصیل خواهد داشت.

سه چهارم داوطلبان پشت کنکور دکتری ماندند

مطالب پیشنهادی دیگر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید