1500 نفر افزایش پذیرش در آزمون دکتری امسال

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۳ را اعلام کرد و گفت: این ظرفیت با توجه به پذیرش در دوره‌های روزانه، نوبت دوم و پردیس‌های دانشگاهی حدود ۱۲ هزار نفر تعیین شده است.

وی با اعلام این خبر افزود: ظرفیتی که برای این دوره پذیرش در دوره دکتری نیمه‌متمرکز از سوی دانشگاه‌ها اعلام شده است 11 هزار و 980 نفر است که نسبت به سال گذشته حدود 1500 نفر افزایش داشته است.

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: ظرفیت در دوره سال 92 حدود 10 هزار و 500 نفر بود که در نهایت پس از اعمال مرحله تکمیل ظرفیت تعداد 11 هزار و 344 نفر قبول شدند.

 

کنکور دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال 93 برای پذیرش دانشجو در هشت گروه آموزشی و 267 کد رشته امتحانی با تعداد 240 هزار و 361 داوطلب که از این تعداد 102 هزار و 234 نفر زن و 138 هزار و 127 نفر مرد بودند، صبح جمعه 16 اسفند 92 در 53 شهرستان مختلف کشور برگزار شد.

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: البته ممکن است در این دوره نیز پس از طی مراحل آزمون، مرحله تکمیل ظرفیت نیز داشته باشیم که در آن زمان تعداد قبولی‌ها افزایش خواهد یافت.

1500 نفر افزایش پذیرش در آزمون دکتری امسال

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: هزینه نوبت دوم و پردیس‌های دانشگاهی بر اساس تصمیم هیات امنای دانشگاه‌ها اعمال می‌شود.

وی درباره زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سال 93 اظهار داشت: نتایج آزمون در روز یکشنبه 31 فروردین ماه 93 از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

 

1500 نفر افزایش پذیرش در آزمون دکتری امسال

مطالب پیشنهادی دیگر :

One thought on “1500 نفر افزایش پذیرش در آزمون دکتری امسال

  • آوریل 20, 2014 at 12:47 ب.ظ
    Permalink

    با سلام؛ آخرین رتبه مجاز رشته بیومکنیک ورزشی 15 هست. یعنی کلا 3یا4 نفر برمیدارند ( پارسال آخرین نفر 20 بود و 5 نفر برداشتند). نوبت دوم-پردیس و پیام نور هم پذیرش ندارد. این چه بی عدالتی در مورد بعضی از رشته ها هست.پس تا کی این تبعیض ها ادامه خواهد داشت؟ کسی که چهار سال هست با سعی و کوشش می خواهد در این رشته ادامه تحصیل دهد، ولی مقررات غلط مانع از آن می شود، چیکار باید بکند؟

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

به سایت مرجع آزمون دکتری خوش آمدید

برای دریافت جدیدترین اخبار آزمون دکتری و دریافت آنی نمونه سوالات استعداد تحصیلی و زبان عمومی دکتری همراه با پاسخ های تشریحی ایمیل خود را وارد کنید